ÖZGÜR SURİYE ORDUSU ESEDİ CAN EVİNDEN VURUYOR


İRAN ANALİZ / Özgür Suriye Ordusuna bağlı sahil bölgesindeki direniş güçlerinin Esed çetelerine vurduğu darbeler şiddetini artırarak devam ediyor. Beşşar Esed dikta rejiminin belkemiğini oluşturan, devlet kurum ve kuruluşlarını 1970’den bu yana sömüren kesimlerin yoğun bulunduğu Lazkiye ve civarında direniş güçlerinin inanılmaz başarılar elde ettiğine dikkat çekiliyor. Askeri karargahlar, üsler, şebbihalara ait merkezler ve kontrol noktalarını birer birer ele geçiren direniş güçlerinin buralardan elde ettikleri silahları düşmana karşı ölümcül bir şekilde kullandığı bilgisi veriliyor.

Başlarında korgeneral, tuğgeneral ve tümgeneraller ile çeşitli rütbelerdeki profesyonel askerlerin bulunduğu irili ufaklı onlarca tugay ve direniş hareketi güçlü yapılar oluşturuyor. Lazkiye ve civarında Ahrarus Sahil Tugayları bünyesinde bir araya gelen, askeri devrim meclisleri ile idari yapılanmalarını tamamlayıp kurtarılmış bölgeler oluşturan silahlı Suriye devrimi Esed rejimine büyük darbeler vuruyor. Rejime sadık Nusayri azınlığın bulunduğu bu bölge halkının askeriye, diplomasi, bürokrasi ve devletin birçok kurumunda kadrolaştığı biliniyor.

Suriye genelinde korkunç katliamlar işleyen pilotlar, askeri, istihbarat yetkilileri ve eli kanlı paramiliter Şebbiha güçlerinin bu bölgelerden geldiğine dikkat çekiliyor. Bu sebeple silahlı direnişin hiç beklenmediği veya zayıf olacağı yönünde rejimin yaptığı tahminlerim tam tersi bir durum yaşanıyor.

Askeri Devrim Meclisleri Ortak Komutanlığı üyesi özel kuvvetlerden Tuğgeneral Hüseyin Kulliyeh ellerindeki çeşitli silahlarla direnişçileri eğittiğini söylüyor. Eğitimlerini ve askeri yeteneklerini geliştirdiği savaşçıların daha düzenli ve tertipli olduğunu belirtiyor.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: