Suay Karaman: Silivri’de, Hasdal’da zulüm görenlere ses çıkarmay anlar, İmralı’ya gelince demokrat kesiliyorlar.


Sayın Orta Doğu Öğretim Elemanları Derneği yöneticileri,

Yaşam hakkı, her birey için kutsaldır ve korunması gerekmektedir. Cezaevlerinde açlık grevi yapan 700′e yakın tutuklu, ‘Kürt sorununun’ demokratik çözümüne yönelik insani taleplerde bulunmuyorlar. On binlerce masum insanın katili PKK terör örgütünün başının hapishanedeki koşullarının iyileştirilmesini istemenin birinci talep olduğu bir eylem yanlıştır. Bu talep, haklı bir talep olmadığı gibi, insani bir talep de değildir. Anadilde savunma yapmak talebi de yanlıştır. Bu eyleme destek olmak teröristbaşının ölümüne neden olduğu masum insanların ruhlarını incitmektedir. Teröristbaşı eline silah alıp emperyalist ülkelerin beslemesi ile devlete kafa tutacak ve cezalandırılması çok görülüp, ödüllendirilmesi istenecek. Bunu onaylamak olanaksızdır.

Cezaevi koşullarının düzeltilmesini istemek haklı bir talep, ama buna PKK terör örgütü aracılık etmemeli. Silivri’de, Hasdal’da zulüm görenlere ses çıkarmayanlar, İmralı’ya gelince demokrat kesiliyorlar. Kuddusi Okkır, Uçkun Geray, Kaşif Kozinoğlu, Ali Tatar hayatlarını yitirirken, birçok yurtsever sağlığını yitirirken, Diyarbakır Barosu’nun ve yandaşlarının tavrını doğru olarak analiz etmek gerekir.

Ülkemizde insan hakları, özgürlükler, vatan, bayrak, yurtseverlik gibi değerler ve kavramlar, özellikle ters yüz edilerek, yerleri ve anlamları değiştirilmek suretiyle emperyalizmin tam da istediği kıvama getirildi. İşte bunun sonucu olarak teröristlerin eylemleri ve talepleri insan hakları ve özgürlükleri kapsamında değerlendirilmeye başlanmıştır. Olayları ve eylemleri, doğru ve yansız olarak değerlendiremezsek, emperyalizmin gizli emellerine ortak olmanın dayanılmaz yanılgısına düşebiliriz. Selamlarımla

SUAY KARAMAN
İLK KURŞUN

KAMUOYU DUYURUSU-06.11.2012

Turkiye deki hapishanelerde 700′e yakin tutuklu bedenlerini olume terkederek Kurt sorunun demokratik cozumune yonelik insani taleplerde bulunuyorlar. Ancak yetkililer ve kamuoyu bu cigliklari duymuyor veya duymamazliktan geliyor. Ote yandan aclik grevlerinde bulunan vatandaslarimiza destek amaciyla yapilan eylemler de polis mudahaleleri ile siddet gosterilerine donusuyor.

İste simdi tam da insanligimizi hatirlamamizin gerekli oldugu noktadayiz! Toplumsal duyarliligimizla olum orucundaki insanlarin kaybini engelleyebiliriz.

ODTU luler olarak biz bu cigliklari duyduk ve duyuyoruz. Bizler insanin en dogal hakki olan yasam hakkina saygi duyuyor ve basta Cumhurbaskanimiz ve hukumet olmak uzere Turkiye Buyuk Millet Meclisi nde ve disinda yer alan tum siyasi partileri ve devlet yetkililerini hapishanelerde olum orucuna yatan ve aclik grevinde bulunan vatandaslarimizin seslendirdikleri talepler konusunda duyarli olmaya ve olum orucu ve aclik grevinde bulunan tutuklularin taleplerini hic vakit kaybetmeden barisa katki yapacak sekilde cozume kavusturmalarini talep ediyor, halkimizi da bu konuda duyarli olmaya ve katki saglamaya davet ediyoruz.

Saygilarimizla,
Orta Dogu Ogretim Elemanlari Dernegi

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: