Ergenekon’un bürokrasi ayağına dokunulmuyor


Gizli tanık Emek, Türkiye’deki gladyo yapılanmasının ordu ayağına dokunulduğunu ancak bürokrası ayağına dokunulmadığını söyledi.

Ergenekon davasında ifadesine başvurulan PKK‘nın eski Marmara bölge sorumlusu gizli tanık Emek, Türkiye‘deki gladyo yapılanmasının ordu ayağına dokunulduğunu ancak bürokrası ayağına dokunulmadığını söyledi. Emek, "Asıl el atılması gereken ancak kimsenin gücünün yetmeyeceği üst seviyedeki yapılanması bürokrasi ayağıdır." dedi.

Ergenekon davasında bugün, PKK‘nın eski Marmara bölge sorumlusu gizli tanık Emek dinlendi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Mustafa Balbay, Veli Küçük, İbrahim Şahin ve Tuncay Özkan’ın da aralarında bulunduğu 35 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Hurşit Tolon, Levent Ersöz ve Danıştay saldırısı tetikçisi Alparslan Arslan’ın da aralarında bulunduğu 30 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Sesi ve görüntüsü duruşma salonuna bozularak verilen gizli tanık Emek, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi gladyo yapılanmasının Türkiye ayağının da bulunduğunu söyledi. Böyle bir yapılanmanın varlığından haberdar olduğunu belirten Emek, yetenekleri nedeniyle kendisinin de bu yapılanmanın içerisine çekilmeye çalışıldığını vurguladı.

Bahsettiği yapının küçümsenecek bir yapı olmadığını anladığını belirten Emek, "Bu yapılanmanın ordu seviyesinden halka inen alt seviyesine kadar el atıldı ancak polis ve bürokrasi ayağına hiç el atılamadı. Asıl el atılması gereken ancak kimsenin gücünün yetmeyeceği üst seviyedeki yapılanma bürokrasi ayağıdır." ifadelerini kullandı.

Mahkeme Başkanı’nın, "Siz örgütün Marmara sorumlusuymuşsunuz. Bazı kişiler hakkında beyanlarınız var. Onlardan bahseder misiniz?" şeklindeki sorusu üzerine gizli tanık, "Teknik olarak yanlış yaptınız. Benim kimliğime ilişkin açıklayıcı bilgiler verdiniz. Beni zor durumda bıraktınız." diyerek tepki gösterdi. Cihan

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: