Ergenekon mahkemesinden ilginç yasak


İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen 65’i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası’nın 261. duruşması başladı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin ve Danıştay Saldırısı dosyası sanığı Alparslan Arslan’ın da aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın da aralarında bulunduğu 48 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı.

GİZLİ TANIK 9 DA AÇIK KİMLİĞİYLE İFADE VERMEK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ

Gizli Tanık 9’un mahkemeye dilekçe verdiğini söyleyen Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Gizli Tanık 9’un açık kimliğiyle ifade vermek istediğini, gizli tanık odasında ifade vermek istediğini, orijinal ses ve görüntüsünün duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılmasını talep ettiğini ifade etti. Özese, Gizli Tanık 9’un ayrıca açık kimliğinin basında yer almamasını talep ettiği belirtti. Talebi değerlendirmek için mahkeme heyeti duruşmaya 10 dakika ara verdi.

GİZLİ TANIĞIN ORİJİNAL SESİ VE GÖRÜNTÜSÜ DURUŞMA SALONUNA YANSITILDI

Aranın ardından aldıkları kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Özese, Gizli Tanık 9’un orijinal ses ve görüntüsünün duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılmasına oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı. Başkan Özese, ayrıca haberlerde gizli tanığın adının açıklanmasına yasak getirdi. Bunun üzerine Gizli Tanık 9’un orijinal sesi ve görüntüsü duruşma salonuna yansıtıldı.

GİZLİ TANIĞIN KİMLİK TESPİTİ YAPILDI

Mahkeme Başkanı Özese, Gizli Tanık 9’un kimlik tespitini yaptı. "Mesleğiniz nedir?" sorusu üzerine Gizli Tanık 9, turizmci olduğunu söyledi. Özese’nin "Dava sanıklarıyla aranızda açılan herhangi bir dava var mı?" sorusu üzerine Gizli Tanık 9, "Evet hakaret davası var. Doğu Perinçek, Tuncay Özkan ve Semih Tufan Gülaltay ile aramda hala süren hakeret davaları var" diye cevap verdi. "Dava sanıklarıyla aranızda herhangi bir husumet var mı?" sorusuna Gizli tanık 9, "Dava sanıklarıyla herhangi bir akrabalığım da yok husumetim de yok. Ancak onlar beni düşman ilan etmişler" diye cevap verdi. Duruşma Gizli Tanık 9’un ifadesinin alınmasıyla devam ediyor.

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: