KİBARE: BAY NASRALLAH, FİTNEYİ SEN VE ÖRGÜTÜN ÇIKARTIYOR!


İRAN ANALİZ / Lübnanlı milletvekili Muhammed Kibare yaptığı açıklamasında Şii Hizbullah Örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın çarpıtmalar ve provokasyon dolu konuşmasını ele alan bir değerlendirme yaptı. Böylesi bir konuşmanın (Şii) fakihe yaraşır bir konuşma bekleyen takipçilerinin aklına saygısızlık anlamına geldiğini belirten Kibare tartışmaya dahi değer bulmadığını belirtti. “Bay Nasrallah! Fitneyi hiç kimse değil sen ve örgütün çıkartıyor!” diyerek sert bir şekilde çıkışan milletvekili Hizbullah ve başkanının ikircikli tavrını gözler önüne serdi.

14 Mart Cephesi ile diyaloga katılmak için güzel ahlak temenni ettiklerini kaydeden Kibare bunun tam aksine Nasrallah’ta bir tekebbür gördüklerini söyledi. İyi niyet duygularının da böylece aşındığını belirten milletvekili uzun süreden beri Hizbe yönelik attıkları adımların karşı tarafın gerçek yüzünü ortaya çıkarmasıyla son bulduğunu gözler önüne serdi. Gelinen aşamada halkın da artık Hizb ve 8 Mart cephesi ile görüşmelerine izin vermediği biliniyor. Çünkü Refik Haririnin şehit edilmesi hadisesi başta olmak üzere geçtiğimiz İçişleri İstihbarat Başkanı General Visam Hasan’ın şehit edilmesi gibi terör eylemlerinin arkasında da Esed-İran müttefiki Hizb ve diğer fanatik örgütlerin bulunduğu biliniyor. Lübnan halkının bu şehitlerin katilleriyle müzakere masasına oturmamalarını istedikleri biliniyor. Bakan Batras Harb’e yönelik suikast girişimini de, Sayda’da fitne çıkartanları da, Sünni göstericilere ateş açanları da Lübnan halkı biliyor. Bunların tamamı olayların arkasında mezhepçi Hizb vd örgütler olduğunu gösteriyor.

14 Mart Cephesi vekillerinden Muhammed Kibare de konuşmasında bu gerçeklere işaret çekti ve katliamlarda teröristlerini göndererek Esed rejinine destek veren Hizbullah örgütünü rezil rüsvay ettiği cümleler kullandı. “Sen Ey Bay Hasan, sen ve partin 18 lideri soğukkanlı bir şekilde öldürdünüz! En büyükleri seksen yaşındaki Doktor Hüseyin Merve idi, Harric Necef idi. Yatağında iken silahlarınzın kurşunlarıyla öldü. Bu yaptığınız Resul Muhammed (sav)’in vasiyetiyle çelişiyor. O yaşlıları veya çocukları veya kadını öldürmeyi, hatta ağacı kesmeyi dahi yasaklamıştı. Ama onları tasfiye kararı aldıklarınız direnişçilerdi. Yine öldürdükleriniz George Havi liderliğindeki direnişçiler değil miydi? İnsanların hepsini akıl etmeyen, fikri olmayan ve onlara attığınızı anlamayan insanlar mı sanıyorsunuz ha! İnsanlara bu kadar yalan söylemekten utanmaz mısın be Seyyid Hasan? 14 Mart Cephesindeki Hristiyan ortaklara gelince, onlar da seninle diyalogu reddediyor. Onların direnişi Esed işgaline karşı tıpkı bizim savaştığımız gibi bir savaş değil midir ha Bay Hasan?”

Kibare konuşmasında tüm saldırılara ve tecavüzlere karşı Lübnanlıların vatanlarını savunması gerektiğini söyledi. 1990 yılında iç savaşın bitmesinden öne bazılarının Siyonist düşman ile ittifak yaptığını belirten Kibare; ancak şimdi hiçbirinin şimdi Nasrallah’ın sözde direnişi gibi olmadığını belirtti. Nasrallah güçlerinin ve Lahud’un Şii milislerinin Hristiyan muhalefeti istemediğini söyledi. General Mişel Avn ile ittifak kuran Hizbin Beyrut’ta 1982 yılında Avn’ın Siyonist subaylar ile çektiği fotoğrafı hatırlattı. İsrail’e casusluk suçlamasıyla karşı karşıya bulunan Mişel Avn sıkı bir Nasrallah ve Esed müttefiki olarak öne çıkıyor şimdilerde.

Mişel Avn Lübnan’da Siyonist işgal komutanlarıyla

Aşırı bir Sünni ve Müslüman düşmanı olan Mişel Avn ile bir numaralı müttefiki Nasrallah! Aşağıdaki foto aynı düşmanlığı taşıyan Esed ile de çekilmiş!

İçi boş ve sloganlarla örülü olarak değerlendirildiği konuşmada Nasrallah 14 Mart cephesindeki bazı Hristiyanların Şii-Sünni fitnesi çıkartmak istediklerini iddia etmişti! Bu büyük söze de cevap veren Kibare: “Bu dediğin seni yalanlıyor ve senin aleyhinde; çünkü fitneyi hiç kimse değil sen, senin partin (Hizbullah) başbakan Hariri’yi diğerlerini ve diğerlerini katlettikten, Beyrut’u ve Cebel ed-Durzi’yi işgal ettikten, Trablus ve kuzeyde fitne çıkarttıktan, katilleri 300 yıl koruyacağın sözü verdikten beri sizler çıkartıyorsunuz. Sana şunu söylüyorum Bay Nasrallah! Lübnan için Allahtan kork! Hatta senin takipçilerine şunu söylüyorum; kendi nefisleriniz, ayaliniz, rızkınız, hayatınız ve geleceğiniz için Allah’tan korkun! Bu adama güvenmeyin; çünkü o sizleri helak olmaya götürüyor.” dedi.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: