Ergenekon’da Çölaşan iddiası


Ergenekon davasında dinlenilen gizli tanık 9’dan CHP ve ulusalcılara suçlama.

İSTANBUL (AA) – ‘Ergenekon’ davasında dinlenilen gizli tanık ‘9’, ‘Danıştay saldırısına ilişkin iddianameyi hazırlayanlar ve Ankara’da bunun yargılamasını yapanların olayın iç yüzünü bildiklerine eminim’ dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde oluşturulan salonda görülen duruşmada dinlenilen gizli tanık, Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba atılması eyleminin talimatını Veli Küçük’ten aldığını öne sürdü. Tanık, ‘Alparslan Arslan aradı. Ataşehir’de bir evde bir araya geldik. El bombalarını orada Muzaffer Tekin’den aldım. Birini de Alparslan Arslan aldı. İlk iki bombayı ben attırdım. Suçlarım sadece bununla sınırlıdır. Üçüncü el bombasını Alparslan Aslan atmıştır’ diye konuştu.

Danıştay saldırısından yaklaşık 45 gün sonra Alparslan Arslan’ın, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şemsettin Özcan’a ek ifade verdiğini belirten gizli tanık, ‘Bu ifadeler doğrultusunda saldırının azmettiricisi olduğu gerekçesiyle 90 yaşındaki Şeyh Salih Kurter’in de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı’ dedi.

Arslan’ın ifadeleri doğrultusunda iddianamenin hazırlandığını da ileri süren gizli tanık, şöyle devam etti:

‘Alparslan Arslan’ın bu isimleri vermesinin tek nedeni, ilgili ilgisiz bir takım kişileri kamuoyu önüne çıkartarak, kamuoyu önüne çıkarttıkları grubu kurban ederek, Danıştay saldırısını yaptıran gücü kamufle etmektir. Danıştay saldırısına ilişkin iddianameyi hazırlayanlar ve Ankara’da bunun yargılamasını yapanların olayın iç yüzünü bildiklerine eminim. Bu olayı yaptıranı, daha doğrusu Ergenekon terör örgütü iddiasıyla yargılanan bu örgütü, Ankara’daki mahkeme çok iyi biliyordu ama gerçeği aydınlatma gibi bir çabası yoktu. Olayın aydınlatılmasına yönelik talepleri de reddetmiştir.’

‘Bu olayda gerçeği ortaya çıkaranlar İstanbul bağımsız savcı ve hakimleridir’ diyen gizli tanık, ‘İstanbul bağımsız savcı ve yargıçlarının çıkacağını bilselerdi yapmaları mümkün değildi. Cumhuriyet tarihinde İstanbul bağımsız savcı ve hakimleri ortaya çıkana kadar olaylar bu şekilde gerçekleşmiştir’ ifadelerini kullandı.

-Gizli tanığın, Tansel Çölaşan hakkındaki iddiası-

Gizli tanık, terör örgütü PKK’nın bir eylem gerçekleştirdiğinde hemen MOBESE kameraları vasıtasıyla faillerinin ortaya çıkarıldığını ancak Danıştay saldırısında ise kamera görüntülerinin kaybolduğunu ifade ederek, ‘Bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılmıştır. Bu kurumun eski başsavcısı Tansel Çölaşan, OYAK kamera kayıtlarını inceleyip emniyete bildirmemiştir. Kendi mesai arkadaşlarını şehit edenleri ortaya çıkarmak yerine mesai arkadaşlarını şehit edenlerin avukatlığına soyunmuştur’ diye konuştu.

‘Danıştay saldırısını Alparslan Arslan’a yaptıranların, kendilerine ulusalcı’ dediklerini belirten gizli tanık, şunları söyledi:

‘Başta CHP olmak üzere kendilerine ulusalcıyız diyenler mahkemeye geliyor, saldırıya uğrayan Cumhuriyetin hakimlerini savunmuyorlar. Tek talepleri var sanıkların tahliye edilmesi. Bir tane ulusalcı, mağdur tarafında yer almamıştır. Bu bir akıl tutulmasıdır.’

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese bu ifadeleri üzerine gizli tanığı yorum yapmaması konusunda uyardı.

-‘Davanın çözülmesi için Başbuğ’un getirilmesi gerekir’-

Alparslan Arslan’ın kendisini ‘ulusalcı’ diye tanımladığını ifade eden gizli tanık, Arslan’ı ‘önceden vicdanlı biri olarak tanıdığını’ belirtti.

Gizli tanık, şöyle konuştu:

‘Yakalandıktan sonra kendisiyle aynı yerde kalmıştık. Bu sırada, ‘Ben çıkmaz bir yoldayım, sakın geri adım atma. Hakkını helal et’ diye beyanı olmuştu. Danıştay saldırısı olayını çözeceğim dediğimde Arslan bana, ‘Bu davanın çözülmesi için buraya İlker Başbuğ’un getirilmesi gerekir’ demişti. Sayın İlker Başbuğ buraya getirilmeden bu davanın çözülemeyeceğini beyan etmiştir. Ne hikmetse Sayın İlker Başbuğ yıllar sonra tutuklandı. Bu da Alparslan Arslan’ın söylediklerine anlam kazandırıyor.’

Duruşma, gizli tanık ‘9’un dinlenilmesiyle devam ediyor.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: