HİÇBİR ÖRGÜT BELGESİ BÖYLE OLMAZ


Odatv Davası’nın 9. Duruşmasında eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı savunma yaptı. Avcı, Odatv bilgisayarlarında kitap taslağının bulunduğuna dair hazırlanan polis raporunu eleştirdi. Avcı, polis raporunun teknik kurallara uygun hazırlanmadığını anlattı.

Örnek bir dosyayı mahkeme huzurunda yaratan Avcı, bir dosyanın oluşturulma ve kayıt tarihleri arasındaki uyumun Odatv bilgisayarlarındaki dosyalarda olmadığını gösterdi. Avcı, dosyaların Odatv bilgisayarında hiç açılmadığını, dosyaların teknik özelliklerini göstererek açıkladı. Odatv bilgisayarlarındaki yüzün üzerindeki dosyanın iki saniyede yüklendiğini gösteren Hanefi Avcı, diskte geniş yer kaplayan dosyaların bu kadar kısa sürede yüklenemeyeceğini anlattı. Avcı dosyaların açılıp okunmadan silindiğini gösterdi. Bunun normal bir kullanım davranışı olmadığını belirten Hanefi Avcı, dijital verilerin bulunduğu iddia edilen bilgisayarın kullanıcı adının “Soner” olmadığını, ancak dosyalara “Soner” yazıcı adı verilerek Soner Yalçın’ın yazdığı izlenimi yaratıldığını söyledi.

SAHTE MAİL İLE GELDİ

Hanefi Avcı, Odatv bilgisayarına bu dosyaların geldiği maili göstererek, mailin sahte olduğunu, ABD’den gönderildiğini IP numarasını vererek ortaya koydu. Avcı, 5 Şubat 2011 tarihinde gelen mailin kaydının TİB’den istenmesini talep etti. Bu kaydın gelmesi durumunda sahte mail ile gelen dosyaların virüs olduğunun açığa çıkacağını belirtti.

Oğlunun bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyen Avcı, virüsleri uzmanlık alanında inceleyen oğlunun söz konusu virüslerin çok özel ve yeni virüsler olduğunu aktardığını anlattı.

HİÇ BİR GİZLİLİK YOK

Her mesleğin bir erbabı olduğunu anlatan Avcı, kendisinin yıllardır örgütleri çözmeye çalıştığını ve bu işin uzmanı olduğunu söyledi. Bazı örgütsel ilişkileri çözmek için yıllarca şifre çözdüğünü anlatan Avcı, Odatv bilgisayarlarında bulunan belgelerde hiç kodlamanın, şifrenin, imanın olmadığının altını çizdi. Hiçbir örgütün böyle açık seçik belge hazırlamadığını deneyimleriyle aktaran Avcı, kendi adının 6 kez “Hanefi”, bir kez de “Hanefi Avcı” olarak geçtiğini belirterek “Herhalde inkar etmesin diye düşünmüşler” dedi.

Odatv.com

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: