Asıl failler asıl amacına çoktan ulaştı!


Asıl faillerden önce yargılanmaya başlanarak Türkiye de hukuk tarihine geçen Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmanın Türkiye ayağını yürüten Cumhuriyet Savcıları dün beraat etti.

Ne var ki “Almanya’nın Türkiye’deki asıl failler” diye nitelediği isimler amaçlarına çoktan ulaştı. Nasıl mı? Savcı Türkaslan ve ekibi 2011 yılının başında Deniz Feneri e.V. soruşturması için gittikleri Almanya’dan Ankara’ya “önemli belgelerle” döndüler. Dünkü yargılamada savcılardan Abdulvahap Yaren şunları söyleyecekti: “Belgeleri bulduk. Türkiye’nin her yerinden yardım yapıldığı iddia edilen bu insanları dinledik. 600 kişinin biri bana ‘Deniz Feneri e .V. bana yardım yaptı’ demedi. Yüzde 80’i ‘Bu imzalar sahte. Bana yardım yapılmadı’ dedi. Soruşturma belli bir aşamaya geldiği zaman bizi aldılar…”

Üç savcı 2011 yılının Temmuz ayında düğmeye bastığında soruşturulan “örgüt kurmak ve üye olmak ile nitelikli dolandırıcılık suçları”ydı. Bu adımdan sonra Türkaslan, Yaren ve Tamöz soruşturmadan el çektirildi. Yerlerine atamalar yapıldı. Ancak ne var ki yeni savcıların hazırladığı iddianamede dolandırıcılık suçu, “güveni kötüye kullanmaya” dönüştürülmüştü. Güveni kötüye kullanma suçu şikâyete bağlıydı; ve bu dosyada bir tek şikâyetçi bile yoktu.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: