Orhan Birgit: İsrail Filistin’in Kalbini Döverken


Benden dostlara tavsiye.

Kendisine ters gelecek kimselerdenseniz, sakın ola Başbakan’ın görüş alanına adım atmaya kalkışmayın.

Üç gündür İsrail ordusunun en acımasız topları, Gazze’yi aralıksız olarak döverken yerkürede yaşayan irili ufaklı ne kadar devlet varsa, bu “özel durum”u sadece izlemekle vakit geçiriyor.

Buna, AKP iktidarının yönettiği Türkiye de dahildir.

Özel durum, Tel Aviv’in Hamas’ın askeri kanadı İzzettin el Kassam tugaylarının komutanı Ahmed el Caberi ile birlikte 6Filistinlinin katledilişine verdiği ad! Katil olayına hak verdirtmeyi sağlamak için dış dünyaya karşı bulunmuş bir gerekçe!

Saldırının Netanyahu’nun ocak ayında yapılacak genel seçimlerde başarı kazanması amacıyla düzenlendiğini söyleyenlerin yanı sıra; başka yorumcular da Gazze’ye yapılan hava akınlarının İslam âleminin Hicri Yılbaşısı olan 1 Muharrem 1434 ile örtüşmesine de özellikle dikkat çekiyorlar.

İsrail hükümeti, bölgeye kalıcı barış getirmek için “10 yıldır terörist faaliyetler içinde bulunan” El Caberi’nin hedeflendiğini bir savunma silahı olarak kullanıyor.

Hava ve denizden yapılan bombardımanların başlamasının da çağımızın en etkili iletişim silahı olan internetin en yeni yöntemlerinden birisi olan Twitter ile yapılmış olmasıdır.

Meraklıları için söyleyeyim:

İsrail makamları 140 harf içine sığdırmışlar Twitter’daki duyurularını!

Haydi, Sayın Erdoğan’ı daha da hiddetlendirecek bir duyumu da dünküRadikal’den aktararak biraz daha yaygın hale getirmiş olayım:

Bu saldırı organizasyonuna “Bulut Sütunu”adını takan Tel Aviv’deki yetkililer Tevrat, İncilve Zebur’u kaynak gösteriyorlarmış.

Kitabın “Çıkış” bölümünde “Tanrı’nın Yahudilerin gece gündüz ilerlemeleri için bir bulut sütunuyla düşmana karşı koruduğuna”değin yaygın bir inanç paylaşılıyormuş!

“Rab, gündüz bulut sütunu ile bu yürüyüşü gizlerken, geceleri de ateş sütunu ile onlara ışık vererek yol gösteriyormuş!”

İkisi çocuk 18 Filistinlinin ölümü ile sonuçlanan önceki günkü saldırılar hakkında“Bu daha başlangıç. Devamı daha şiddetli olacak” diyen İsrail’e karşı bir zamanlar ünlü“One Minute” seslenişi ile ün yapan Erdoğan, henüz ağzını açmış değil. (15 Aralık Saat 15.00 itibarıyla)

Ankara’nın tavrı Dışişleri Bakanı’nın İsrail’i kuru bir demeçle kınaması ile sınırlı kalmıştır.

BM Güvenlik Konseyi’nin önceki gün kapalı kapılar arkasında 90 dakika süren toplantısından ise kınama bile çıkmamıştır. Üstelik İngiltere ve ABD, bize inat yaparcasına Netanyahu hükümetine tam destek vermekten de geri durmamışlardır!

Başbakan Erdoğan’ın önceki gün partisinin il başkanları toplantısındaki hedefi ise Netanyahu değil, Kılıçdaroğlu’ydu!

Neymiş?

Gücü gücü yetene atasözümüzü unutmamamız gerekiyormuş!

***

İlgi duyan okurlarım için: Anılarımın 1968’den bugünlere uzanan bölümünü içeren “Kalbur Saman İçinde” adlı kitabım Doğan Kitap Yayınları’ndan çıktı.

Cumhuriyet

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: