Özgen Acar: Başkanın Kadınları!


Bir zamanlar ABD’de dönen siyasal dolapları anlatan “Başkanın Adamları” kitabı en çok satanlar arasındaydı. Şimdilerde ise yeni kaleme alınması beklenen “Başkanın Kadınları” kitabının tüm satış rekorlarını kıracağına inanılıyor.

Bu kez kitaba ABD Başkanı değil, “Merkezi Haberalma Örgütü (MHÖ)” Başkanı David H. Petraeus’un “kadınları” konu oluşturacak. Kitabın MHÖ’nün gizemli dünyasını örten perdeyi aralayacağı ve evlilik dışı cinsel ilişkileri de içereceği için daha fazla satacağı öngörülüyor.

6 Kasım Salı günü Amerikan halkının sandığa gittiği günün akşamı ABD güvenliğinden bir yetkili MHÖ Başkanı’na kötü bir haber verdi. Bir kadın ile yaşadığı evlilik dışı ilişkiden dolayı istifası öneriliyordu. 37 yıldır evli olduğu, üç çocuk annesi eşi Holly’yi (60) aldatmakla kalmamış, sevgilisine bazı “devlet sırlarını” da açıklamıştı!

7 Kasım Çarşamba günü emekli Orgeneral Petraeus’un 60. yaş günüydü. Bu önerinin gölgesinde doğum günü nasıl kutlanacaksa MHÖ Başkanı da öylesine kutladı.

9 Kasım Cuma günü de örgütüne gönderdiği mektupta “evlilik dışı bir ilişkiye girdiği, sağduyusuzluk örneği gösterdiği için istifa ettiğini” açıkladı. Olay seçimden önce açıklansaydı Barack Husein Obamaseçilemeyebilirdi!

Basın, Petraeus’un ilişkide bulunduğu kişininPaula Broadvell (40) adlı iki çocuk annesi, evli bir kadın olduğunu duyurdu. Kadın, Petraeus ile Afganistan’da görevli iken oraya gidip çeşitli söyleşilerden sonra “All in (Hepsi içinde)” adıyla generalin yaşamöyküsünü kitaplaştırmıştı.

Petraeus, Irak’ta görev yaparken 2003’te Süleymaniye’de Türk askerlerinin başına çuval geçiren Amerikan askerlerinin komutanıydı. Sonrasında Afganistan’a atanmış, Nisan 2011’de de “MHÖ Başkanı”yapılmıştı.

Broadvell-Petraeus ilişkisinin 2009’da başladığı söyleniyor. Eğer bu tarihin doğruluğu saptanırsa “askeri üniformalı Petraeus” olarak yargılanabilir, emekliliğinden sonra ise “adli suç” kavramına girmeyeceği için yargılanamayacak!

Bir gün Petraeus’lar, Broadvell’ler ile bir aile toplantısındayken, bir başka evli kadın Jilly Kelly (37) ve eşi de oradaydı. Bayan Kelly, Bay Petraeus’un yanında oturuyordu.

Bayan Broadvell kıskançlıktan belki tırnaklarını yiyordu. Çünkü Bayan Kelly’nin masa altından Bay Petraeus’un bacağını okşadığını görmüştü!

Ertesi günü Bayan Broadvell, Bayan Kelly’ye internetten “masa altı oynaşısını gördüğünü, erkeğinden uzak durmasını” bildiren ileti gönderdi. İletileri ile rakibesini tacizi sürdürdü!

Bayan Kelly, “tehdit edildiği için” Federal Soruşturma Dairesi’nden (FSD) korunmasını istedi. Bayan Kelly’ye gelen iletiler incelendi. Bilgisayarına 21 Ekim’de el konulan Bayan Broadvell, “evlilik dışı ilişkisini” kabul etti.

Bayan Broadvell ile Bay Petraeus’un ortak“gmail” adresleri ortaya çıktı. Aralarındaki iletişimler okununca “evlilik dışı ilişki”saptandı. Bu arada garip bir olay yaşandı. Soruşturmayı yürüten ajan, Bayan Kelly’ye internetten çıplak bir resmini gönderince görevden uzaklaştırıldı.

Bayan Kelly, aile dostu Petraeus ile ilişkisinin “platonik” olduğunu söyledi. Kelly’lerin şampanyalı partiler verdikleri, kredi kartı borçlarından dolayı bankalarca dava edildikleri basında yazıldı.

Bayan Kelly, Petraeus ile “cinsel” değil“platonik” bağlantısı olduğunu açıkladı. Basın, Bayan Kelly’nin Afganistan’daki ABD Komutanı General John Allen ile “evlilik dışı ilişkisini” belirledi. Allen’in Avrupa’daki ABD komutanlığına atanması askıya alındı.

Başkan Obama, “General Petraeus’un ABD’ye olağanüstü hizmetlerini” takdir etmekle birlikte istifasını kabul etti. Ancak Libya’da öldürülen ABD büyükelçisi konusundaki MHÖ’nün zafiyetinden dolayı Petraeus’un ifade vermesi bekleniyor.

Bakalım “Başkanın Kadınları” kitabını kim yazacak?

Çeşitlemeler!

Bu tür olaylar son 50 yıldır basına bolca yansıdı.

Başkan John F. Kennedy ve kardeşi Robert’ın ilişkilerinden sonra ünlü sinema sanatçısıMarilyn Monroe intihar etti…

Başkan Bill Clinton, stajyer Monica Levinskyile Oval Oda’da yaşadığı olayı önce inkâr, sonra kabul etti.

İngiltere’de 1960’ların başında Savunma Bakanı John Profuma’ın 19 yaşındakiChristine Keeler ile ilişkisi ilginçti. Christine, Rus Askeri Ataşesi Eugene İvanov’un da sevgilisiydi. Profuma istifa edip köşesine çekildi. Başbakan Harold MacMillan’ın seçimi kazanamadı.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy,Cecilia ile evli iken Carla Bruni ile birlikte oluyordu. Eşi de Nev York’taki reklamcı sevgilisi Richard Attias ile yaşıyordu. Sonrasında boşanan çift sevgilileri ile evlendi.

Kendisine evlilik dışı 4 çocuk veren siyasacı“yaşam arkadaşı” Segolene Royal, bugünkü cumhurbaşkanı François Hollande’ı, gazeteciValerie Trierveiler ile ilişkisinden dolayı evden kovmuştu. Valerie, şimdi Hollande’ın “yaşam arkadaşı-başkadını” olarak sarayda yaşıyor.

Fransa Adalet Bakanı Rachida Dali, “babası bilinmeyen bir çocuğa hamile” olduğunu açıkladı. Aynı dönemde sekiz erkeği “idare ettiği” bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanı Anatoliy Serdyukov’u görevden aldı. Bakanın eşi, Serdyukov’un, bir şirketin yöneticisi Yevgenya Vasilyeva ile“evlilik dışı ilişkisi” ve 100 milyon dolarlık yolsuzluğunu ihbar etmişti. Yevgenya’nın evine yapılan polis baskınında Bakan da oradaydı. Evdeki 1 milyon dolar değerinde çeşitli mücevherlere el konuldu.

Üç çocuk babası, evli İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’den söz edecek değiliz!

Eski Başbakan Adnan Menderes’in, o tarihte 25 yaşında, evli olan ünlü soprano Ayhan Aydan’ı iki kez hamile bıraktığı ve ayrıca yazar Suzan Sözen ile ilişkileri Yassıada duruşmalarında ortaya çıkmıştı…

Cumhuriyet

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: