Suriye ile Sorunumuz Nedir ?


Ben 93 te askerdim. Bayraklarimiz yerlere atiliyordu. Askerlerimiz infaz ediliyordu. Bize bunu yapan ülke Irak ta Barzani yönetimi idi.

Simdi ayni olayi Suriye askerleri yasiyor. 93 te bize bu pisligi yapan IRAK taki BARZANİ idi. Bugün de biz yapiyoruz. Barzaniyi kırmızı hali ile karsilayarak. Bizim askerlerimize gelen terör daha da artacak.

Sıuriyeli teroristlere verdigimiz ucak ve helikopterlere karsi roket sistemimiz bir helikopterimizi düsürüp 17 askerimizi sehit ettiler.

Suriye halkina yönelik kiskirtma , sınırlarımızda ambulanslarimiz silahlar tasiyor.

Eger muhalefet cogunluk ve güclü olsaydi ESAD ta , Mübarek gibi devrilebilirdi. Ama olmadi. Cunku Suriye farkli. Dinamikleri toplumsal yapisi farkli.

BU YAPTİGİNİZ BÜYÜK BİR İHANETTİR. ORTADOGU ya ihanettir. Müslüman KARDESLERİNİZİN iktidari Suriye yi böler.

Su an ESAD rejimi siz mudahale etmediginiz günden cok daha güclü.

İste İsrail GAZZE yi yerle bir ediyor. Eskiden Lübnan Hizbullahindan Suriye den destek gelirdi. Bu saldiri dururdu. Filistin yari yariya eridi. HAMAS kendisini KATAR a göndermek ile sonunu getirdi. Yarin GAZZE diye bir yer kalmayacak.

Firavun müslümanlari ise sadece sov yaparak. Bize diyorlar ki bir seytan ile isbirligi yapip seytani kandiracagiz.

17 Kasım 2012 03:51 tarihinde DIGI SECURITY (DSS) <Digi.Security> yazdı:

İRAN ANALİZ / Hizbullah darbesi ile alaşağı edilip devrilen Lübnan çoğunluk hükümetinin meşru başbakanı olan el-Müstakbel Hareketi başkanı Saad el-Hariri Suriye çerçevesindeki gelişmeler ve ülkesindeki ayrışmalara dair açıklamalarda bulundu. Suriye’de yaşananlarla ilgili olarak görülen ayrışmalar ve Lübnan’ın tutumuna değinen Hariri özellikle İç İstihbarat Başkanı General Visam Hasan’ın öldürülmesi sonrasındaki gelişmelere işaret etti.

Lübnan’ın istikrarına halel gelmesinden korktuklarını belirten Hariri özellikle Şii-Sünni ilişkilerindeki gerileme ve yaşanan çatışmalarla ilgili olarak duyduğu endişelerini dile getirdi. Yine ülke ekonomisi, Suriye’deki anlaşmazlığın çözüme kavuşmadan uzaması nedeniyle durumun patlama noktasına gelmesinden, bunun zapt edilemeyeceği yönündeki korkularından bahsetti.

el-Hayat’ın kendisiyle yaptığı röportajda birçok soruyu cevaplandıran Saad el-Hariri Lübnan’daki gelişmeleri ve Suriye devrimine yönelik açık tutumlarını, Şii Hizb örgütünün katliamlarda yer alıp ülke içinde mezhep fitnesi çıkartması gibi gelişmeleri de kendi üslubunca ele aldı.

Barışçıl bir şekilde hak talebinde bulunan Suriye halkına Esed rejiminin şiddetle karşılık verdiğini; bu sebeple çoluk, çocuk, kadın birçok masumun katledildiğini söyledi Hariri. Böylesi bir insani durum karşısında şahsi olarak kendisinin elbette açık ve aleni bir konum aldığını belirtti. Özellikle de bu rejimin ayakta kalmak için Suriye’yi yok etmeye hazır olan bir zihniyete sahip olduklarını bildiklerini, bundan korktuklarını söyledi. Rejimin bu yıkımının sadece Suriyelileri değil Lübnanlıları ve bölgeyi de kapsayacağını sözlerine ekledi. Zaten yaşanan gelişmelerin de bu korkularını haklı çıkarttığını ifade etti.

HARİRİ RÖPORTAJINDAN BAZI SATIR BAŞLARI

* Suriye rejimi ile başından beri ilişkilerimiz kötü. Suriye halkı ile bir sorunumuz yok; çünkü ne zaman bir sıkıntı yaşasa Lübnan halkına kapılarını açtılar.

* Suriye rejimi Lübnanlılara, Filistinlilere ve Iraklılara çok büyük zulmetti.

* Ürdünde istikrarsızlık çıkartmaya çalıştı.

* Suriye rejiminin yapısı suikastlar, cinayetler ve ihlallerdir. Zamanında bizi abartmakla suçluyorlardı.

* Suriye’de sistematik bir yıkımın, halkının şiddetli ve toplu şekilde cezalandırıldığının yaşandığı uyarılarını yapıyoruz.

* Sivil halka karşı içerde şiddetli sıkıntılar çeken Suriye rejimin komşularının iç işlerine karıştığı malum. Gerçeği örtmeye çalışıyorlar. Çok sayıda insan ülkeden kaçtı, mülteci ve ihtiyaç sahibi bu insanlara insani bir görev olarak yardım etmeye çalıştık. Bu sefer bizi silahlandırma işiyle suçlamaya çalıştılar. Bizler silahlı kanadı olmayan bir siyasi partiyiz. Kaldı ki böyle bir iddia bizim boyumuzu aşar.

* Mikati hükümetine soruyorum: nerede istikrar, nerede iktisat, nerede devletin bağımsızlığı, nerede önce Lübnan şiarı? Nerede Arap ve dünya devletleri arasında Lübnanın ağırlığı? Hükümet Suriye olaylarında kendisini uzak tuttu. Ancak mesela Arap Birliğinde bunu yapmadı. Kaldıki hükümette etkili olan Hizbullah. Bu örgüt açık bir şekilde Esed rejimini desteklemek için Suriye’ye militanlarını gönderme kararı aldı. Hükümet bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Burada şunu sormak istiyorum: Kendilerini öldüren bir rejimin yanında durduğunuz müddetçe bizler Suriye halkına sizin mesajınızın ne olduğunu söyleyelim?Yani 1982 yılından taa 2006 yılına kadar Lübnanlılara evlerini açan Suriye halkına en güzel cevabımız bu mu olacak? Bu durum sadece bir grup veya oluşum için değil. Tüm Lübnan halkı için böyle. Esed rejimi tüm Lübnanlılara zarar veriyor. Suriye halkına gelince, onlarla tarihi, komşuluk, merhamet ve maslahat bağlarımız var. Lübnan’daki bir Hizbin kalkıp da Suriye halkının görüşlerine bakmaksızın Esed rejiminin iktidarda kalması gerektiğini söylemesi hak mıdır?

__._,_.___

Reply to sender <a href="mailto:Ozel-Buro Start a New Topic Messages in this topic (1)

Recent Activity:

Visit Your Group

Text-Only, <a href="mailto:Ozel-Buro-digest • Unsubscribe • Terms of Use • <a href="mailto:ygroupsnotifications

.


__,_._,___

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: